دستگاه سابلیمیشن سه بعدی بازدید ۷۴

مکانیزم اصلی در این دستگاه ها که جزو دستگاه های جدیدتر چاپ روی تیشرت هستند هم مشابه قبل است. در اینجا هم باید بتوانیم دوعامل فشار و حرارت را بخوبی اعمال کنیم. دستگاه باید بتواند همزمان که کاغذ را بر روی سطح مورد نظر فیکس می کند به آن حرارت بالایی هم انتقال دهد.تفاوت اصلی این دستگاه با دستگاه معمولی اینست که در اینجا قرار نیست بصورت مکانیکی سبب ایجاد پرس و فشار شویم. در این دستگاه کاغذ را همانند روش قبلی بر روی سطح می چسبانیم و بعد در محظفه ی مخصوص دستگاه قرار می دهیم.سپس با فشردن دکمه ی وکیوم، شیء در محفظه خلا ایجاد می شود و کاغذ توسط یک لایه ی مقاوم لاستیکی وکیوم شده و به این طریق کاغذ بسیار محکم و یکنواخت فیکس می گردد.

در دستگاه سه بعدی تا حد زیادی مشکل بعد دار بودن اشیاء را نداریم. همچنین نتیجه ی کار خصوصا در کارهای بعددار و غیرتخت بسیار بهتر از دستگاه های معمولی است.البته برای چاپ بر روی لیوان نمی توان از بخش وکیوم خودکار استفاده کرد. زیرا نمی توان لیوان را در بخش وکیوم قرار داد و فضا را وکیوم کرد. زیرا این کار سبب پاره شدن لاستیک می شود. به همین خاطر به همراه این دستگاه قطعات لاستیکی وجود دارند که به آنها کلمپ لیوان می گویند.

این قطعات لاستیکی دو بخش فلزی دارند که نقش گیره را ایفا می کنند.در هنگام چاپ بر روی تیشرت توسط دستگاه سابلیمیشن سه بعدی، پس از قرار دادن کاغذ بر روی سطح لیوان، آنها با کلمپ های لیوان به صورت خیلی محکم می پوشانیم و سپس لیوان را درون قسمت عمیق دستگاه قرار می دهیم. به این طریق اعمال فشار در دستگاه سابلیمیشن جهت چاپ روی تیشرت سه بعدی اتفاق می افتد.

دستگاه سابلیمیشن سه بعدی was last modified: اردیبهشت ۸ام, ۱۳۹۸ by KaadoMado

توسط : KaadoMado در تاریخ سه شنبه ۲۴, مهر ۱۳۹۷

دسته : وبلاگ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *